EVİNİZİ, İŞ YERLERİNİZİ İLAÇLATIN

İLAÇLAMA ÖNCESİ VE SONRASI YAPILMASI GEREKENLER

İlaçlama yapılacak evde BADANA, PERDE YIKAMA VE YERLERİN SİLİNMESİ GİBİ temizlikler önceden yapılmalı, ilaçlamadan sonra 15-20 gün kuru temizlik yapılmalıdır. İlaçlanan yerlere bardak tabak gibi malzemeler konacak ise kullanılırken altına gazete, bez veya muşamba konmalıdır.

Mutfakta Açıkta olan gıda, tabak ve bardakların masa üstüne koyularak üzeri örtülebilir. Eğer dolaplar boşaltılmadan dolap içleri ilaçlanmış ise dolaptaki malzemeler yıkanarak kullanılmalıdır.

Firmamız tarafından dolapların içleri Jel sistemi ile ilaçlama yapıldığından dolap içlerinin boşaltılmasına, dolap içindeki malzemelerin yıkanmasına veya altlarına herhangi bir örtü konmasına gerek yoktur. Evinizde Mutfakta ön hazırlık yapmanız gerekmez ve ilaçlamadan sonra da temizlik yapmanız gerekmez.

İlaçlama yapıldığında ilaçlanan alanda 2-3 saat kuş, kedi, köpek olmamalı akvaryum varsa taşınabiliyorsa taşınmalı, taşınamıyorsa üzeri örtülmelidir.

İlaçlarımız Sağlık Bakanlığı ruhsatlı olup ciğerlilere ve sıcakkanlılara karşı zararlı olmayacak şekilde üretilmiştir. Kokusuz ve lekesizdir. Hafif bir koku vardır. Bu koku böceklerin yuvalardan çıkması için etkili olan bir kokudur. İlaçlama sonrası en az 3-4 saat kapalı 1- 2 saat havalandırıldıktan sonra girilmelidir. İlaçlama sonrası Evinize ilk girdiğinizde şunu ihmal etmemeliyiz, kapı ve pencere kolları, musluklar, elektrik düğmeleri, masa sandalye ve sehpaların üstleri gibi sürekli ellerin temas edebileceği yerler ıslak bir bezle bulaşan ilaçların silinmesi uygun olacaktır.

Eğer uçan haşere için de ilaçlama yapılacak ise oyuncak, giyecek, yiyecek, havlu, yastık, yatak gibi direkt cilde temas eden eşyalar dolap içine kaldırılmalı veya üzeri bir örtü ile örtülmeli, örtülerin daha sonra bir sudan geçmesi yeterlidir. İlaçlama tek başına çözüm değildir. İlaçlamadan sonra eğer daha uzun süreli fayda sağlanmak istiyorsanız Evde bir takım tedbirler alınmalı. Açıkta yiyecek bulundurulmamalı, çöpler kapalı kaplarda olmalı, kuru yiyecekler kavanoz içerisinde kapakları kapalı tutulmalı. Haşerelerin ulaşabileceği ortamda yiyecek kırıntısı ve nemli olmamalıdır. Temizliği önem verilmeli, pencereler telli olmalı, kapılar açık tutulmamalı. Duvar, fayans çatlakları onarılmalı, kapı pencere pervazlarının aralarında boşluk olmamalıdır.

İlaçlama Firması Profesyonel olmalı yetkili firma değilse Haşerenin veya Haşerelerin durumuna göre ne ilacı, ne kadar miktarda, nerelere, hangi makine ile atılacağını bilemez; İnsana vereceği zarar nedir, ne gibi önlem alınması gerektiği konularında bilgisi olmadığından, Birçok Hastalıkların mikroplarını taşıyan zararlılardan korunalım derken daha büyük bir riskle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir